Informacje i rezerwacje
Zadzwoń: 505 133 403 oraz 504 173 256

Atrakcje okolicy

Władysławowo: Baśniowe Wrota do Morskich Przygód

Władysławowo, niczym syrena wyłaniająca się z piany morskiej, kusi turystów swym urokiem i bogactwem atrakcji. To nadmorskie miasto w powiecie puckim, w województwie pomorskim, niczym brama otwiera się na świat morskich przygód, gwarantując niezapomniane wrażenia dla całej rodziny.

Sercem miasta w sezonie letnim jest tętniąca życiem Aleja Gwiazd Sportu, gdzie odciski dłoni legendarnych sportowców prowadzą nas ku morzu. Spacerując po piaszczystej plaży, poczujesz pod stopami miękkość drobnego piasku, a słony zapach bryzy poruszy Twoje zmysły. Morze kusi turkusową tonią, zapraszając do kąpieli i wodnych szaleństw.

Dla spragnionych adrenaliny czekają sporty wodne: szaleństwo na skuterach wodnych, windsurfingowe akrobacje i rejsy statkami, które odsłaniają piękno wybrzeża z perspektywy morskiej fali. Amatorzy wędkarstwa mogą spróbować szczęścia, łowiąc dorodne ryby, a miłośnicy natury odnajdą wytchnienie w Rezerwacie Słone Łąki, Nadmorskim Parku Krajobrazowym i Miejskim Parku Leśnym, gdzie szumią sosny i śpiewają ptaki.

Władysławowo to nie tylko plaża. To także port rybacki z falochronem, ubarwionym pięknymi muralami przedstawiającymi historię miasta, na którego końcu znajduje się latarnia morska, niczym strażniczka czuwająca nad bezpieczeństwem żeglarzy.

Ze szczytu wieży ratusza we Władysławowie, na którym znajduje się taras widokowy, roztacza się  zapierająca dech w piersiach panorama miasta, Półwyspu Helskiego i morza.

Na dzieci czeka bajeczny świat w Lunaparku Sowiński - to miejsce szalonej zabawy na karuzelach i kolejkach górskich.

Wieczorami Władysławowo rozświetla się milionem kolorów. W restauracjach serwuje się świeże ryby i lokalne specjały. Spacerując po szerokiej, piaszczystej plaży, można podziwiać zachód słońca nad morzem, malujący na niebie feerię barw.

Władysławowo to miasto, które oferuje coś dla każdego. Tu każdy znajdzie swój sposób na spędzenie wolnego czasu, na odpoczynek i zabawę. To magiczne miejsce, gdzie morze skłania do marzeń, a każdy dzień staje się niezapomnianą przygodą.

Przyjeżdżając do Władysławowa, otwórz swoje serce na piękno natury, poczuj magię morza i daj się porwać wirtualnej zabawie. To miasto z pewnością oczaruje Cię swoim urokiem i na zawsze pozostanie w Twojej pamięci.

 

Władysławowo w rytmie pór roku.

Wiosna budzi miasto do życia. Słońce coraz chętniej wychodzi zza chmur, a nadmorska bryza staje się coraz łagodniejsza. Plaże powoli zapełniają się nielicznymi spacerowiczami, a ścieżki rowerowe - rowerzystami. W powietrzu unosi się zapach kwitnących kwiatów. W długi weekend majowy robi siębardziej gwarno, przybywa turystów i otwierają się sezonowe bary i restauracje.

Lato to szczyt sezonu turystycznego. Władysławowo staje się gwarne i kolorowe. Plaże wypełniają się turystami pragnącymi słońca i kąpieli w morzu. W mieście odbywają się liczne imprezy i koncerty. To idealny czas na plażowanie, sporty wodne, rejsy statkiem i wycieczki rowerowe.

Jesień to czas spokoju i wytchnienia. Turystów jest już mniej, a na plażach można znaleźć zaciszne miejsca na relaks. Słońce wciąż potrafi mocno opalić, ale dni stają się coraz krótsze. To idealny czas na spacery brzegiem morza, obserwację mew i zbieranie muszelek. W tym czasie odbywają się również festiwale kulinarne i jarmarki rękodzieła. Późną jesienią warto doświadczyć sztormowej pogody i podziwiać potęgę wzburzonego morza. To niesamowite przeżycie potrafi dostarczyć wielu mocnych wrażeń, a jednocześnie obserwowanie silnego sztormu z lądu jest bezpieczne.

Zima we Władysławowie to czas ciszy i spokoju (nie licząc sztormowych dni). Plaże pustoszeją, a miasto zapada w zimowy sen. To idealny czas na spacery, grzane wino w kawiarni i podziwianie zachodów słońca nad morzem. W tym czasie odbywają się również jarmarki bożonarodzeniowe i koncerty kolędowe.

Bez względu na porę roku Władysławowo zawsze ma coś do zaoferowania. To miasto, które oczarowuje swoim urokiem i zapewnia niezapomniane wrażenia o każdej porze roku.

Miejsce to jest szczególnie warte polecenia każdemu, kto lubi morze, plażę, bliskość unikalnej przyrody, morską bryzę i śpiew ptaków. Na milośników wycieczek pieszych i rowerowych czekają niezwykłe widoki wzdłuż Półwyspu Helskiego i Zatoki Puckiej.

Szerokie plaże po obu stronach portu we Władysławowie słyną z delikatnego piasku. Spacer z Morskiej Doliny zajmuje 30 minut. W sezonie letnim można skorzystac z meleksów, które dowiozą Państwa na plażę w ciągu zaledwie 4 minut.
Morska Dolina zapewnia doskonałe warunku do wypoczynku - na ogrodzonym terenie znajdują się przestrzenne apartamenty w domkach z tarasami, basen, leżaki, przestrzeń do grillowania.